Panasonic TH-49FS430M 49″ HD LED Smart TV In Stock
KSh 61,616.07
49″ SMART TV LED FHD
Category:
Description
Model Number TH-49FS430M
GENERAL ITEMS OSD LANGUAGES ME/AF:ENGLISH/FARSI/ FRENCH/ARABIC/PORTUGUESE
MANUAL LANGUAGES ME/AF:ENGLISH/FRENCH/ARABIC/PORTUGUESE
SUPPLY TYPE ME/AF: CBU
DESTINATION ME/AF
FC COLOUR Black with silver deco
TUNNING NUMBER OF PROGRAMS 999
COLOUR SYSTEM PAL/NTSC, DVB-T/T2
SOUND SYSTEM BG / I / DK
DTV SYSTEM DVB-T/T2
BASIC INFO CPU CA9 *2, 896MHz
GPU GPU Mali-400*2
OS LINUX V3.10
MEMORY FLASH 768M DDR/4GB EMMC
INTERNET LINK BUILD IN WIFI,ETHERNET NETWORK
PICTURE RESOLUTION 1920×1080
ASPECT RATIO 16:9 format, 4:3 format, Cinerama, 16:9 Zoom, 16:9 zoom up, 14:9 zoom
DNR (Noise Reduction) YES, Off/Low/Middle/High/Auto
Picture Mode Standard,Dynamic,Natural,Movie,Stadium,Personal
AUDIO AUDIO OUTPUT POWER (RMS) 10W x 2
SPEAKER TYPE Box
FEATURES HOTEL MODE Yes
PANASONIC LOGO YES
CEC NO
SOUND OUT(ARC) YES
DIGITAL DOLBY Yes
ANY OTHER (PLEASE SPECIFY) Netflix,Youtube, Browser, APP STORE,Hungama, YUPPTV, EROS NOW, Icflix
CONNECTIVITY RF IN YES
DTV IN Common with RF
AV1 IN YES
AV2 IN NO
AV OUT NO
DVD COMPATIBILITY (YPbPr/YCbCr) NO
USB INPUT (3.0 SUPPORT) NO
USB INPUT (2.0 SUPPORT) 2
HDMI INPUT(2.0 SUPPORT) 3
HEADPHONE OUT NO
PC AUDIO IN NO
PC(VGA IN) NO
MHL NO
AUDIO OUT YES
SPDIF OUT YES
RJ-45 YES
ANY OTHER (PLEASE SPECIFY) NO
MULTIMEDIA SUPPORT USB DEVICE SUPPORT USB 2.0
PICTURE FORMAT Jpeg/Png/BMP
AUDIO FORMAT MP3, AAC
VIDEO FORMAT H.264,H.265,MPEG1/2/4,WMV,VC1,VP8,VP9
PANEL SPECIFICATIONS PANEL MODEL NO. AND TYPE LG LC490DUY-SHA2/IPS
SCREEN SIZE & DIAGONAL 49” / 123.4CM
ASPECT RATIO 16:09
RESOLUTION 1920(H) X 1080 (V)
DISPLAY AREA(H x V) 1085.5(H) x 617.7 (V) mm
PIXEL PITCH 0.1864 mm x 0.5593 mm
DISPLAY COLOURS 16.7 M(8bit)
CONTRAST RATIO 1000:1
MAX BRIGHTNESS 280cd/m²
VIEWING ANGLE (HORIZONTAL / VERTICAL) 178°/178°
WEIGHT AND DIMN. NET WEIGHT WITH PEDESTAL 10.6kg
NET WEIGHT W/O PEDESTAL 10.4kg
NET DIMENSIONS WITH PEDESTAL 1102.9 x 695.6 x 269.5MM
NET DIMENSIONS W/O PEDESTAL 1102.9 x 639.7 x 84.3MM
GROSS DIMENSIONS (PACKING BOX) 1250*152*783mm
GROSS WEIGHT (WITH PACKING BOX) 14KG
RATING OPERATING VOLTAGE 110V-240V~ at 50/60Hz
POWER CONSUMPTION 120 W
STD BY POWER CONSUMPTION ≤0.5W